Najväčší z divov sveta je na Slovensku!

Obrázok

Určite si práve opakujete sedem divov sveta a hovoríte si že Egyptské pyramídy, Babylonské visuté záhrady, Artemidin chrám, Diova socha, Mauzóleum v Halikarnasse, Rodoský kolos, ani Maják na ostrove Faros asi na Slovensku nebudú.

Najväčší z divov sveta totiž nie je žiadna ohromná stavba. Najznámejšie divy sveta sú stavby, ktoré vyrástli do ohromujúcich rozmerov a pre nás je záhadov, ako mohli takéto rozmery nadobudnúť. Slovenským divom sveta sú preferencie strany SMER. Všade vo svete je totiž zvykom, že čím viac vládnuca strana ľuďom zoberie a čím viac peňazí daňových poplatníkov spreneverí a porozhadzuje v zbytočných súdnych sporoch a pochybných kauzách, tým ich preferencie viac klesajú.

Na Slovensku je to ale opačne. Po voľbách sa všade písalo že voliči SMERu sú najmä dôchodcovia, nezamestnaní, manuálne pracujúci ľudia z nižších vrstiev spoločnosti a zopár naivných ľudí, ktorí do politiky veľmi nevidia. Čo ešte pochopím, je to, že dôchodcovia a nezamestnaní ľudia ho chcú voliť zas, lebo im prakticky nijako neuškodil. Ale každý jeden pracujúci človek určite pocítil prievan v peňaženke, nehovoriac o živnostníkoch, študentoch a malých podnikateľoch. Žiaden zo zákonov schválených ficovou vládou neprináša Slovensku nádej na zlepšenie situácie. Sú to len škrty na miestach, kde tie peniaze budú v budúcnosti chýbať a v konečnom dôsledku len ochromia krajinu ešte viac.

Napr. to že pán Čaplovič nemilosrdne potopil centrá voľného času a chystá zvyšovanie počtu žiakov v triedach má len ušetriť peniaze, ktoré sa rozhajdákajú na iných miestach a jediná zmena bude zhoršenie kvality školstva, ktorého kvalita je už teraz na najnižších priečkach Európy. Ak pán Čaplovič naozaj verí, že sa môže donekonečna zvyšovať počet žiakov v triedach a nebude sa to nijako odrážať na kvalite školstva, prečo nenaženieme všetkých prváčikov z každého mesta do jednej obrovskej prednáškovej sály a nejdeme ich učiť tak? On sa len oháňa tým, že pred desiatkami rokov bolo v triedach viac žiakov, ako teraz. A nevešali náhodov pred tými pár desiatkami rokov každého, kto spreneveril, alebo inak ukradol peniaze? Ak tu chceme obnoviť stredovek, tak potom so všetkým, čo k tomu patrí, veď aj cesty už máme v takom stave.

Jediné vysvetlenie toho čo sa tu deje je také, že o osude Slovenska rozhodujú ľudia bez základného vzdelania, senilní starí ľudia a ľudia, ktorí nevidia ďalej ako po koniec svojho dvora a nemajú ani potuchy, že to čo rozpráva ten milý pán moderátor v televíznych novinách nejako súvisí s dianim v ich peňaženke. Je z tejto situácie ešte vôbec nejaké východisko? Jediným riešením by bola reforma volebného systému. Mne osobne sa najviac páčil nápad, kedy by každý občan dostal poukaz v takej hodnote, akú dostane pri aktuálnom volebnom systéme volená strana za jeho hlas. Pri vstupe do volebnej miestnosti by sa mohol rozhodnúť, či pôjde voliť, alebo si tento poukaz nechá preplatiť a pobeží rovno do krčmy. Takto by sa ukázalo, kto myslí dopredu, záleží mu na osude krajiny a k voľbám pristupuje zodpovedne.

Problémom ale je, že takýto volebný systém by mohla schváliť až strana, ktorá by nemala záujem na tom, aby išli voliť nevzdelanci a ľudia, ktorí ani len nevedia názov strany, ktorú volia. Necháme naďalej o našom osude rozhodovať bezdomovcov, zlodejov a mentálne zaostalých ľudí? Bojujme za svoje práva! Bojujme za budúcnosť našich detí!

Zdieľať na Facebooku

Prihlásenie člena:

  Login:
Heslo:
    Registrovať