Vražda vo výťahu. Namiesto pokusu pomôcť obeti si vraždu natočil na mobil.

Obrázok

Sme v dobe, keď si každý žije svoj život a nezaujíma sa o dianie okolo. Riadime sa pravidlom: Nehas, čo ťa nepáli. Malý sociálny experiment ukázal, ako sa ľudia zachovajú, keď sa stanú svedkom vraždy.


Video zachytáva nič netušiacich ľudí, ktorí otvoria výťah a pred nimi sa objaví scéna ako z hororu. Na zemi ležia dvaja muži, z ktorých jeden sa snaží uškrtiť toho druhého. Stretávame sa s niekoľkými typmi reakcií:

1. Ja nič, ja muzikant. Väčšina ľudí sa pri pohľade na scénu vo výťahu otočí a odíde.

2. Zachovajte paniku! Ďalšia skupina ľudí začne v záchvate paniky kričať, čo je v reálnom svete ale lepšie, ako bez slova odísť.

3. Som človek. Toto je kategória ľudí, ktorí sa zachovali správne a snažili sa zasiahnúť, nakoľko muž vo výťahu nebol ozbrojený strelnou, ani bodnou zbraňou a nehrozilo bezprostredné nebezpečenstvo. Bohužiaľ takýchto ľudí nie je veľa.

4. Tak toto mi kamaráti neuveria. Posledný typ človeka je ukážka toho, čo z nás robia médiá. Ide o človeka, ktorému nerobí problém prizerať sa vražde a ešte si ju natočiť na mobil. Vražda je pre neho niečo čo vidí každý deň nie len vo filmoch, ale aj v televíznych novinách, ktoré predstavujú správy z reálneho života.

Zdieľať na Facebooku

Prihlásenie člena:

  Login:
Heslo:
    Registrovať