Referendum, alebo ako rozdeliť 6 miliónov eur medzi 10 detí?

Obrázok

Výnimočne sa nebudeme baviť o tom, či ísť na referendum, či hlasovať za, alebo hlasovať proti. Urobíme si len malú štatistiku toho, aký veľký dosah budú mať výsledky referenda.

Aliancia za rodinu prišla s nápadom urobiť referendum o rodine. Od začiatku sa mi táto myšlienka páčila, lebo je nemysliteľné, aby v dnešnej dobe človek ktorý ma rodinu bol 12 hodín v práci, aby dokázal zabezpečiť svoju rodinu. Určite by sa s tým malo niečo robiť a rodinám by sa malo pomôcť. Keď som si ale prvý krát prečítal vtedy ešte 4 otázky pripravovaného referenda, všetky nádeje sa stratili v priebehu jednej sekundy.

Teraz prejdime k číslam. To hlavné číslo, od ktorého sa všetko odvíja sú samozrejme peniaze. Referendum nás bude stáť 6,3 milióna eur. Nie štát, nie ministerstvo vnútra, ale nás. Poviete, že to stojí za to, že môžeme prejaviť svoj názor a zachovať tak demokraciu.

Pokračujme teda ďalším číslom. Je to počet homosexuálov na Slovensku. Presné číslo nikto nevie, ale odhady sú od 3 do 5 percent. Z 5 416 727 obyvateľov Slovenska to tvorí asi 216 tisíc homosexuálov.

 

Ďalšie ćíslo je 1000 a je to počet detí na celom svete, ktoré vychovávajú homosexuálne páry. Z toho vyplýva, že homosexuálne páry nemajú až taký záujem o adopciu detí.

Podľa svetových štatistík menej ako 1% homosexuálov v štátoch kde to je dovolené sa zosobáši, alebo uzavrú registrované partnerstvo. Príčinou je najmä to, že sa za svoju homosexualitu hanbia.

Vráťme sa ale na Slovensko. U nás sme sa tak dostali na počet maximálne 1000 potenciálnych zväzkov homosexuálov. Ešte zaujímavejšia je štatistika adopcií homosexuálnymi pármi. Len menej ako 1% homosexuálnych párov uvažuje o adopcii deťaťa.

Z 1000 potenciálnych zväzkov to je cca 10 detí, ktoré by sa mohli dostať do opatery homosexuálneho páru.

Zo spomínaných 6,3 milióna EUR by sa dalo pomôcť 2000 rodinám sumou viac ako 3000 eur. Veľa z nich by možno vďaka tejto finančnej pomoci zvážilo svoje rozhodnutie dať svoje dieťa do detského domova. Takto sa na referendum každý pracujúci človek poskladal sumou 2,58 EUR.

Zdieľať na Facebooku

Prihlásenie člena:

  Login:
Heslo:
    Registrovať