Boj o prezidentské kreslo je už len medzi Kiskom a Procházkom

Obrázok

Za favoritov do druhého kola volieb sú podľa prieskumov Róbert Fico a Andrej Kiska. Všetko ale ešte môže zamiešať Radoslav Procházka.

Róbert Fico sa považuje za favorita prvého kola. Likvidačné ale preňho pravdepodobne bude druhé kolo, pretože či do druhého kola postúpi Kiska, alebo Procházka, voliči nepostupujúceho kandidáta pôjdu skôr voliť proti Ficovi. Voliči Róberta Fica sú totiž jednoznačne presvedčení, koho budú voliť, zatiaľ čo ostatní voliči sa rozhodujú medzi Kiskom a Procházkom.

Pán procházka si prilepšil tesne pred vyhlásením moratória, keď v televíznych diskusiách pôsobil veľmi prirodzene a dôveryhodne, ako sa patrí na budúceho prezidenta. V tomto smere pán Kiska dosť zaostáva.

Ja osobne sa chystám voliť nasledovne:
1. Kolo Radoslav Procházka
2. Kolo Radoslav Procházka / Andrej Kiska

V konečnom dôsledku by bolo ideálne, keby do druhého kola postúpil pán Procházka, nakoľko veľa voličov pána Procházku sa nechalo ovplyvniť antikampaňou zo strany Róberta Fica a pána Kisku by voliť nešli. To by mohlo znamenať výhru Róberta Fica v druhom kole, čo by bolo, povedzme si narovinu, pre Slovensko likvidačné. Je nemysliteľné, aby prezident, vláda, súdnictvo a vlastne celá štátna správa podliehala jedinej politickej strane, v ktorej poslanci nemajú vlastný názor a hlasujú jednohlasne tak, ako sa im prikáže.

Zdieľať na Facebooku

Prihlásenie člena:

  Login:
Heslo:
    Registrovať